Коя платформа за уеб дизайн е подходяща за Вас?
Ето сравнение на най-добрите платформи за уеб дизайн въз основа на вашите специфични желания и нужди като собственик на сайт или уеб дизайнер.
Ако сте начинаещ в уеб дизайна, броят на популярните инструменти и софтуер за уеб дизайн може да бъде малко обезсърчителен.
Въпреки това е важно да знаете основните плюсове и минуси на най-популярните платформи за уеб дизайн, за да не направите грешен избор и да натрупате разходи за разработка, когато започнете отначало.
Важно е да знаете какво искате да получите от платформа за уеб дизайн и колко сте готови да платите за такава.
Платформите за уеб дизайн могат да бъдат базирани на абонамент или без абонамент.
Освен това различните платформи имат различни функции, насочени към конкретни части от пазара.
Коя платформа за уеб дизайн е подходяща за Вас?
Например:
• Платформи като Magento и Shopify са насочени към уеб сайтове за електронна търговия.
• Joomla и Drupal са много адаптивни и могат да бъдат предпочитани от напреднали разработчици с познания по програмиране в HTML и PHP.
Ето сравнение на най-добрите платформи за уеб дизайн въз основа на вашите специфични желания и нужди като собственик на сайт или уеб дизайнер.
Платформи, които не се основават на абонамент
Платформите, които не са базирани на абонамент, ви позволяват да стартирате уеб сайта си на собствен сървър, тъй като всъщност няма да наемате платформата.
Имайте предвид, че само защото тези платформи не са „базирани на абонамент“ не означава, че няма да ви се налага да плащате никакви такси.
Може да се наложи да предвидите допълнителни разходи, като плъгини, теми и допълнителни функции.
През последното десетилетие най-известната платформа без абонамент в световен мащаб е WordPress.
Въпреки че WordPress първоначално е проектиран за онлайн блогове и все още осигурява отлична поддръжка за уебсайтове на блогове, той се превърна в много гъвкава безплатна платформа с отворен код.
Въпреки че платформата WordPress е безплатна, може да се наложи да похарчите пари за име на домейн, хостинг и функции като плъгини и предварително направени теми.
Много от тези плъгини и допълнителни функции си заслужават инвестицията.
Например, ако правите SEO на вашия сайт , можете да инсталирате плъгините Yoast или All in One SEO Pack, за да помогнете за оптимизиране на вашия WordPress сайт за търсачки.
Ако има някакви допълнителни функции, които искате да има вашият сайт, вероятно има плъгин за него. WordPress също е CMS (система за управление на съдържанието).
CMS позволява на вашите клиенти да могат да управляват собствените си уеб сайтове и да правят прости модификации или допълнения, като например добавяне на публикация в блог.
Drupal и Joomla са в семейството на гъвкави CMS без абонамент като WordPress, но те не са толкова популярни и нямат толкова много плъгини и шаблони като WordPress.
Въпреки това, някои опитни разработчици предпочитат тези повече. Ако тепърва започвате да разработвате, тогава трябва да направите допълнителни изследвания, за да видите дали те биха били по-полезни за вашите нужди.
Коя платформа за уеб дизайн е подходяща за Вас?
SaaS платформите за уеб дизайн, базирани на абонамент, обикновено начисляват месечна такса и може да начисляват допълнителни такси въз основа на доставчика на платформата, въпреки че някои от тях също имат безплатни версии.
Тези платформи обикновено имат функционалност за електронна търговия и повече техническа поддръжка и поддръжка за сигурност. Примери за платформи, базирани на абонамент, чуждестранни са Wix, Weebly, Shopify и др., български – CloudCart и др.
Ако управлявате компания, която се занимава с търговия, ще искате уебсайт, който е създаден да поддържа вашия бизнес и вашите клиенти.
Въпреки, че всички обсъждани досега платформи имат способността да се превърнат в платформи за електронна търговия, те може да не са най-добрите опции за това.
Най-популярните платформи за електронна търговия са WordPress с приставката WooCommerce, Magento и Shopify.
Ако вашият сайт вече е изграден чрез WordPress, можете лесно да инсталирате плъгин, наречен WooCommerce, който ви позволява да добавяте продукти и обработка на кредитни карти.
Това е лесен и удобен вариант, но за по-големи фирми и сайтове с хиляди артикули платформи като Magento или Shopify може да са по-идеални.
Magento е надеждната платформа за уеб дизайн за електронна търговия за много големи търговски марки, като Coca-Cola, Ford, Nike и др .
Многобройните му разширения, богати на функции, предоставят много възможности за ценообразуване, отстъпки и събиране на данни .
Въпреки това, Magento може да стане доста скъп за големи уебсайтове.
Изданието на Общността започва от $10/месец и може да достигне до $250/месец за малки уебсайтове. Изданието Enterprise може да струва $25 000 до $125 000 годишно, което го прави по-подходящ за големи компании с по-висок бюджет.
Коя платформа за уеб дизайн е подходяща за Вас?
Shopify е друга популярна платформа за електронна търговия, която е по-достъпна и достъпна, тъй като предоставя много онлайн уроци, които да ви помогнат да изградите своя уебсайт.
Трябва да се отбележи, че Shopify начислява както месечна такса, така и такса за транзакция, но това е управляемо, тъй като повечето други платформи изискват от вас да използвате метод за плащане.
Използвайки Shopify, вече имате метод за плащане през платформата, така че ако решите да използвате друг метод за плащане, може да бъдете таксувани от 0,5% до 2% допълнително
Българската платформа за електронна търговия позволява да се направи онлайн магазин с удобен и интересен дизайн. Лесната структура и изработка привлича търговците да изберат cloudcart пред останалите. Тук трябва да отбележим, че минималният план на месец е 20 евро, като допълнителните функционалности, извън безплатните такива могат да достигнат до 350-400 евро.
Има различни фактори, които трябва да вземете предвид, преди да изберете подходящата платформа за уеб дизайн за вашите нужди, но в крайна сметка разбирането от какво се нуждае вашият сайт, за да бъде успешен, е процес на обучение.
Ако все още разбирате от какво се нуждае вашият сайт, WordPress е чудесен избор, поради неговата адаптивност и много допълнителни функции.
Ако знаете точно от какво се нуждаете или се колебаете коя платформа би била най-подходяща за Вас, най-добре е да ни изпратите запитване, за да може да Ви изготвим персонализирана оферта.